banner

O produktu

desky1Homogenní dřevoštěpková deska. 100% nové dřevo, převážně smrkové, lepidlo. Použití na dřevostavby s výztužným účinkem ve stěnách a střechách, dřevěné obklady, vnitřní i vnější stěny, renovace, střešní a podlahové konstrukce.

 

TECHNICKÝ LIST KE STAŽENÍ

 

 

 

 

Proč desku ESB?

Proč je deska ESB lepší než deska OSB?

✔ Pevnost na ohyb a E-modul desek ESB jsou v obou směrech stejné. U desky OSB je oproti tomu hodnota ve směru napříč poloviční.
Výhoda: řemeslníkovi to umožňuje dosáhnout při přířezu optimální výtěžnosti. Chyby zpracování záměnou hlavní a vedlejší osy jsou u desky ESB vyloučeny.

✔ Pevnost v tahu napříč je o 40% lepší než u desky OSB.
Výhoda: lepší hodnoty pro vytahování šroubů a hřebíků.

✔ Hodnoty nabobtnávání jsou výrazně nižší než u desky OSB.
Výhoda: vysoká přesnost rozměrů při zpracování.

✔ Vynikající vzhled desek s broušeným povrchem.
Desky ESB mají velmi světlý povrch a čistý vzhled. Na německém trhu jsou jedinečné v tom, že jsou vyrobeny ze 100% domácího čerstvého dřeva bez podílů starého dřeva. Desky ESB jsou dodávány broušené.
Výhoda: odpadá nutnost úprav a dodatečného broušení.

Může při použití desky ESB uvnitř domu dojít ke vzniku zápachu?

Ne! Desky ESB jsou v podstatě bez zápachu a podporují zdravé klima k bydlení.
Desky OSB oproti tomu mohou za určitých předpokladů uvolňovat do ovzduší těkavé organické sloučeniny jako např. uhlovodíky, aldehydy, aceton, organické kyseliny. Výzkumný projekt Spolkového úřadu pro ekologii „Určování emisí VOC z desek OSB UM-ID 1 2013“ uvádí jako možné dopady dráždění sliznic a dlouhodobé efekty.

Jaký význam má difúzní otevřenost desky ESB?

Tak jako proudí teplo vždy z teplejší ke chladnější straně, dochází k vyrovnávání parametrů i mezi úseky rozdílné vlhkosti vzduchu. Aby taková výměna probíhala hladce, jsou inteligentním způsobem navzájem kombinovány parozábrany a naše difúzně otevřené desky ESB.

Tyto desky zabraňují tvorbě kondenzátu a tím stavebních škod, způsobovaných vlhkostí. Desky ESB představují difúzně otevřený dřevěný materiál, který v domě vyrovnává klimatické výkyvy. Desky ESB se na venkovních stěnách osvědčily např. jako nosiče větraných fasád nebo difúzně otevřené tepelné izolace.

Desky ESB tak zajišťují transport vlhkosti celou tloušťkou stěny po celou dobu své životnosti. Pro difúzně otevřenou konstrukci jsou desky ESB na teplejší straně opatřeny fólií jako parozábranou.

Kolik stojí desky ESB?

Desky ESB jsou zpravidla cenově příznivější než desky OSB. Cena je závislá na aktuálních cenách dřeva a odebíraném množství. Díky svému širokému spektru použití mohou být desky ESB použity jako náhrada dřevotřískových desek P2, P3, P5 a OSB/2, OSB/3.

Mohou být desky ESB lakovány?

Ano! Protože jsou desky ESB zásadně broušené a mají téměř uzavřený povrch, mohou být nanášeny difúzně otevřené laky i barvy nebo lepidla. U nebroušené desky OSB takto nelze postupovat.

ESBxOSB

 

esb3

Technická data

Technické charakteristiky

Certifikace

Označeno CE značkou shody, vyrobeno dle normy DIN EN 312, možno dodat s FSC a/nebo PEFC certifikátem.

Technické specifikace

Tloušťka 9  12 15 18 22/25  30
Příčná pevnost v tahu [N/mm²] >0,45 >0,45 >0,45  >0,45 >0,40 >0,35
Podélná pevnost v ohybu [N/mm²] >18 >18 >16 >16 >14 >12
Příčná pevnost v ohybu [N/mm²] >13 >11 >10 >10 >10 >10
Bobtnavost za 24 hod. [%]            
Součinitel difúzního odporu dle ČSN EN 13976 suchý = 15, vlhký =50
Součinitel tepelné vodivosti lD [W/mK] 0,10
Součinitel tepelné vodivosti ln [W/mK] 0,14 (návrhová hodnota)
Objemová hmotnost [kg/m3] 600

SPODNÍ KONSTRUKCE A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Zpracování

Běžnými nástroji na zpracování dřeva. Desky je možno naříznout, zlomit, řezat, hoblovat, vrtat, frézovat, brousit. Pro konkrétní aplikace.

Rozměry

Typ „pero a drážka“   Typ „hladký spoj“
258 cm × 67,5 cm 259 cm × 125 cm
205 cm × 62,5 cm    520 cm × 206 cm
  260 cm x 206 cm

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.